Klub létajících myší / Techniky závěsu KLM

ru | en | cz


Techniky závěsu

Podle standardů KLM.


plná pozice | kompromisní pozice | spiderman | opičí pozice | pozice X-treme

technika plného závěsu

Plná závěsná pozice - pozice, kdy pepek visí za nohy z horního horizontálního držadla pro ruce směrem dolů, majíc celé své tělo volně svěšeno. Hlava by se měla ocitnout trochu pod úrovní hlav na lavici usazených cestujících. Záda jsou směrem k oknu metra, aby si tak pepek mohl plně vychutnat pohled do převrácených tváří nezavěšených pasažérů. Jízda v této pozici odpovídá plně nejpřísnějším standardům KLM a je považována za čistou.

Kompromisní závěsná pozice - kompromisní závěs ve všech ohledech odpovídá čistému (plnému) závěsu, avšak kompromisní závěsná technika pepek se smí přidržovat či dokonce po celou dobu přejezdu držet rukou. A to úchopem přímým (mezi koleny) či kosmým (vně kolen). Kompromisní závěs neodpovídá zcela standardům KLM, není plnohodnotnou závěsnou pozicí a proto singly vykonané v této pozici (tzv. slaďáky) se nezapočítávají do pepkova účtu a nemohou tedy vést k vyšší hodnosti. Toto neplatí pro náročnější přejezdy, jako jsou rudoši či fulhauzy, které v čisté podobě de facto nelze provést, tudíž se na účet započítávají bez rozlišování jejich cukernatosti (čistoty). Nicméně pro vstup do klubu postačuje jeden slaďák.

spiderman normální

Závěs a lá Spiderman - závěsná pozice za ruku a za nohu. Rozlišuje je se:

  • normální Spiderman, kdy eLeMko visí za levou ruku a levou nohu (či pravou ruku a pravou nohu), a
  • tzv. 'Vidlák' neboli 'spider križmo', při kterém pepek visí způsobem LEVÁxPRAVÁ (resp.)
kosmý spiderman, tzv. 'Vidlák'

Závěsná technika Spidermana je považována za náročnější než je závěs v kompromisní pozici, avšak neodpovídá plně standardům KLM a proto se singly ve spidermanovy nezapočítávají na účet.

opička za obě

Opičí závěsná pozice - technika visu za ruku, v horším případě za obě ruce. Přenes tělesné váhy na zem či lavičku je nepřípustný. Pozice je zcela nevyhovující, co se standardů KLM týká, a dokonce nelze být ani považována za pozici netopíří, neboť úhel pohledu na svět v této pozici se neliší od úhlu pohledu běžných pasažérů. Opička tedy nepostačuje ani pro vstup do klubu.

X-treme - technika využívající závěsu pouze za jednu nohu. Tato pozice je pravděpodobně pouze teoretická, do současnosti se ještě nikdy nepodařilo uskutečnit X-treme singl. Jedná se o výzvu pro mladé pokolení, nicméně jde o výzvu skutečně extrémní. Věc kolem eventuelního započtení X-treme singlu na účet stále není dořešena vede se kolem ní živá debata. V zásadě je spor veden o to, zda X-treme singl započítávát jako (1) 5 singlů, či jako (2) fulhauz. technika X-treme zůstává zatím jen na papíře Umírněná pozice, zastávající názor, že X-treme singl je obtížností shodný s (3) rudochem přes 3 stanice nemá v současnosti mnoho zastánců a nehraje proto v tomto sporu zásadnější roli, stejně jako (4) snaha vytvořit paralelní stupnici pro postupy na vyšší hodnosti v linii samotných X-treme singlů.