Trupky na cestách : Fotogalerie z Ukrajiny a Turecka 2002

Home > Fotogalerie ...Fotogalerie z Ukrajiny a Turecka 2002

Vesnička Rychly

Vesnička na severovýchodě Ukrajiny, kde se odehrával náš čtrnáctidenní dobrovolně-archeologický pobyt. Krsná, zapadlá víska s opuštěným klášterem, který se za léta stačil docela rozpadnout.

Černigov

Fotky z několikadenní exkurze do starého města Černigova. Bydleli jsme na kolejích, které přes léto sloužily jako hostel. Černigov byl po Kyjevu a Lvovu teprve třetí postsovětské město, které jsem viděl, a tak na mě působil ještě hodně "exoticky".

Bachčisaraj

Stará známá Bachčisaraj, proslavená Puškinem a Plačící fontánou. V Bachčisaraji však není pouze krásné údolí a chánský palác. Nedaleko leží také staré Karaitské skalní město Čufut-Kale. Fotky jsou jen nic moc naskenované, tudíž kvalita dost pokulhává...

Vesnička Čamlujamač

Čamlujamač jsem objevil zcela náhodou cestou z Erzurumu na Kačkar Daglar. Upozornili mě na něj místní v jedné čajovně u cesty. V Čamlujamači se nachází pozůstatky staré gruzýnské katedrály. Hned vedle stojí roztomilá vesnická mešita.

Istanbul

Istanbul, brána orientu. Původně řecké město (Byzantion), později hlavní město mnoha říší a mnoha jmen. Od 4. století jako Konstantinopol hlavní město Východořímské říše, později známé jako Byzanc (a Konstantinopol nazýván Cařihradem). Od 15. století už jako Istanbul (stále někde nazývaný Cařihradem) hlavní město turecké Osmanské říše.

Erzurum

Erzurum je překvapivě rozvinuté a velké město na východním cípu vnitroturecké (Anatolské?) náhorní plošiny. Předposlední stanice vlaku na dráze z Istanbulu na východ Turecka. Vlak sem ovšem přijíždí v podvečer. A že jsem nenašel nic lepšího, nezbylo mi než přenocovat v reklamní trubce nedaleko silnice...

Kačkar Daglar

Pohoří Kačkar Daglar tvoří hradbu mezi vnitrotureckou náhorní plošinou a jihovýchodním pobřežím Černého moře. Hory jsou to krásné a docela vysoké, nejvyšší vrchol se šplhá bez pár metru ke čtyřem tisícům.

Zpět nahoru