Trupky na cestách : Fotogalerie

Home > Fotogalerie ...Fotogalerie

Altaj 2006

Fotogalerie z cesty na Altaj 2006. Z Barnaulu, kam jsme dojeli vlakem, jsme pokračovali do Gornoaltajsku autobusem. Dál na jih jsme jeli střídavě stopem, střídavě autobusy nebo maršrutkami. Několik dní jsme se motali na severní Altaji, než jsme překročili Seminský průsmyk a dostali se na jih, kde je Altaj mnohem zajímavější. Nejvíce se nam líbilo Karakolské údolí a kouzelná Čujská step. Kopce kolem Aktru taky super. Pak jsme dostopovali zpět na sever a vydali se pěšky po Čemalském traktu k Čemalu. Byla to chyba, na jihu Altaje je mnohem krásněji.

Pskov 2006

Fotografie kremlu ve Pskově z jara 2006. Jednalo se o součást výletu po severozápadním rusku organizovaném kterousi petrohradskou cestovkou pro studenty Petrohradské státní univerzity. Z výletu jsme si odnesli hlavně tu zkušenost, že ruský turistický průvodce je pořádněj nářez. Bože co ta toho nakecala.

Oranienbaum 2006

Fotogalerie z Sankt Petěrburgského prigorodu Oranienbaum 2006. Tuším, že to byl jediný Leningradský prigorod (s palácem), který nepadl při obléhání města do Německých rukou. Asi shodou okolností je zrova tento v katastrofálním stavu. Návštěva nicméně rozhodně stojí zato, je tu totiž moc pěkný park a relativně méně lidí.

Vyborg 2006

Tradiční výlet električkou z Petrohradu do města u finských hranic - Vyborgu.

Skanzen u Kyjeva

Skanzen ukrajinských lidových staveb, 2005.

Srbsko a Černá hora 2004

Cesta přes Srbsko a po Černé Hoře v parném létě 2004. Nejprve jsme se pár dní flákali v Srbsku u Jarčiných rodičů, pak jsme se pár dní flákali u Jarčinýho dědečka. No ale měli jsme plán a tak jsme se ho museli držet. Takže jsme nakonec vlezli do autobusu a vyjeli do Nového Sadu. Tam nás Jarka povodila, bylo tam moc pěkně, fokty jsem nenašel. No ale plán nás drtil dál, takže jsme zase vlezli do autobusu a kotili dál nach Zyd do Monte Negro.

Sankt Petěrburg 2004

Fotogalerie ze semestrální stáže v Sankt Petěrburgu na jaře 2004. Velice zajímavé město. Asi na člověka zapůsobí i při krátké návštěvě, ale když má na něj člověk více času, začne být opravdu zajímavé.

Vyborg 2004

Výlet električkou ze Sankt Petěrburgu do Vyborku u finských hranic. Cestou jsme si udělali zastávku v kterési vesničce a trochu to tam prošmejdili.

Petěrgof 2004

Petěrgof, čili Petrodvorec, je zřejmě nejznámější z palácových prigorodů Petrohradu. Musim říct, že mě naprosto neuchvátil. Byli jsme tam velmi brzy v roce, ještě ležel sníh, takže fontánky a parky nebyly v plném lesku. I tak to působilo příliš vyumělkovaně. Nicméně pěší cestou zpět na električku jsem objevil moc pěkný kostelík, díky kterému si na tento výlet občas vzpomenu.

Tuva a Chakasie 2004

Fotogalerie ze čtrnáctidenní cesty (ovšem včetně vlaku tam a zpátky z Petěrburgu...) do Tuvy a Chakasie 2004. Naše první setkání se středoasijskými stepmi. V Chakasii jsme nestačili poulet oči z maršrutky, jak jsme mazali na jih do Abazy. Tuvinská stepní kotlina nás pak úplně dorazila. A mezi tím jsme si dva dny orazili v Sajanech.

Karelie 2004

Fotogalerie z cesty do ruské Karelie 2004. Velmi vypečený výlet na kterém jsme skoro umrzli, páč jsme jeli v době, kdy na Bílém moři ještě ležely ledy. Také se nám v jistém smyslu podařilo jet stopem na nákladním vlaku, což nepamatuju že bysme kdy jindy vyvedli. Fotky jsou bohužel napřeskáčku. Snad to moc nevadí.

Ukrajina a Turecko 2002

Fotogalerie z cesty po Ukrajině a Turecku v létě 2002.

Rumunsko 2001

Fotogalerie z cesty do Rumunska 2001.

Zpět nahoru