Trupky na cestách : Ukrajina a Turecko (2002)Odkazy


Informace

Docela můžu doporučit časopis Navychod.cz, který vychází i v internetové podobě (článku jsou na netu publikovány v plném znění s několikaměsíčním opožděním).
v jeho rámci najdete několik příjemných článků zabývajících se Ukrajinou:
- Lvov - město se Lvem na šítě,
- Kyjev - klenot na Dněpru,

Na informacemi překypujícím webu Slavomíra Horáka zaměřeném krátce vzato na země na východ a jihovýchod od ČR, lze nalézt zajímavé informace také k Ukrajině:
- Podněsterská moldavská republika - malá oblast po levém břehu Dnestru s centrem v Tiraspolu. 'Autonomní' oblast Moldavska (To je ta zemička mezi řekami Prut a Dněstr, neboli mezi Rumunskem a Ukrajinou).
- Ukrajina - informace - dostatečná dávka praktických informací včetně odkazů na cestopisy, obsahující další informace...

Ukrajina na blogu ZaRohem.cz - série článků, ve tématicky zaměřených na praktické informace, které vám značně usnadní orientaci při první cestě na Ukrajinu.
Témata: doprava, krásy Kyjeva, typická ukrajinská jídla, časté situace a potřebné informace, ubytování.

Cestopisy

Ukrajina-Krym 2004 - cestopis a fotografie z Krymu 2004.

Ukrajina - KRYM v létě 2002 - Stránka s deníkem mnoha praktickými informacemi - rozhodně zde najdete dostatek infa pro podniknutí vlastní cesty na Ukrj. (asi tak 8,24x víc infa, než jsem měl před odjezdem já.)

Cestopis z Turecka 2002 - Stránka o třítýdenní cestě po turecku, cestopis, fotogalerie a vlastní zkušenosti.

Ukrajina - cesta na KRYM v létě 2001 - Kromě dalších informací je zde i popsáno, jak a kde lze získat cestou z Rumunska na Ukrajinu přes Dunaj Moldavská víza. Jak jsem na vlastní kůži pocítil, trajekty přes Dunaj byly v několika posledních letech zrušeny. Proto jediný způsob, jak překročit Dunaj a tím i hranici, je most mezi městy Galati (Rum) a Reni (Ukrj). Silnice, která k němu vede, je však na východní straně řeky položena cca. 1 km přes Moldavské území. A do Moldavska potřebují občané ČR vízum.

Ostatní

Axelova fotogalerie - fotky z workcampu na Ukrajině v zapadlé vesničce RYCHLY, 120 km na východ od Černigova.

Zpět nahoru