Trupky na cestách : Tuva a Chakasie (2006)


Přejít na hlavní text této stránky (přeskočit menu).


Petrohrad -> Moskva


Z Pitěru jsme vyrazili z Moskevského nádraží v 9.20 poloprázdným vlakem do Moskvy. Plackarta stála 267 rublíků. V Moskvě jsme byli v 17.25. Vlaky z Petrohradu příjíždí na Leningradskij vokzal, který stojí hned vedle Jaroslavského vokzalu, odkud zase jezdí soupravy na Sibiř. Za rohem je ještě Kazanskij vokzal (kam jezdí odtud nevím, Moskvu neznám). Už z Petrohradu jsme měli lístky Moskva - Abakan, ale vlak jel až 22.54, takže jsme dali báglíky (30 až 60 rublů za jeden, už nevím přesně) do úschovny a šli se podívat do centra.

Na Rudém náměstí zrovna nacvičovala milice a vojáci přehlídku a nějaké bezpečnstní zásahy či co na oslavy 9. května. Tudíž jsme se na Rudé náměstí podívali jen z boční ulice. V ústí všech uliček, vedoucích na Rudí náměstí postávaly hloučky milicionářů a na nějaký povel se každouchvilku z ničeho nic rozeběhli a vytvořili v ústí této uličky bariéru svými těli.

Pa jsme se proflákali do parku (Aleksandrovskij sad) pod hradbami Kremlu z druhé strany, než je náměstí. Na lavičkách se tam 'klackuje' mládež. Pomalu jsme se courali dál, kdesi snad v nějaké boční ulici vedle Tvreské jsme si dali pivko a kafe a pak už metrem zpátky na nádr.

Zpět nahoru