Trupky na cestách : Petrohrad (2004/6)Orientace v centru Sankt Petěrburgu

Hrubý popis centra Petrohradu pro zízkání základní představy + jak najít několik důležitých míst.

Celková orientace

Od Admirality na břehu Něvy se ve tvaru trojzubce centrem rozbíhají tři velké třídy - Vozněsenskij prospekt na jih, Gorochovaja ul. na jihovýchod a Něvskij prospekt (12) na východ (víceméně). Říčka Fontánka v půlkruhu obepíná starší část centra Petrohradu (bílá) kolem Admirality (4).

Něvský prospekt vede od Admirality, přes Fontánku a kolem Moskevského nádraží (d) ('plošad vastanija'), kde se trochu stáčí k jihu, až na plošad Alexandra Něvskogo opět na břehu Něvy, které obtéká centrum Petrohradu.

Stanice metra

Centrem Petrohradu procházejí všechny 4 linie metra a nachází se tu všech 6 přestupních stanic. Viz Městská doprava v Petrohradě.

Hlavní kancelář OVIR

ul. Čajkovskogo 24., 4. patro.

Hostel

ul. 3-ťaja Sovětskaja 28. (www.ryh.ru)

Hlavní pošta

Hlavní pošta se nachází na ul. Poštamtskaja mezi Isaakievskou katedrálou a ploš. Truda. Nejrychllejší je posílat pohledy i zásilky odtud, poněvač se tak ušetří čas, kdy si sem vaše psaní razí cestu skrz samotný Petrohrad (což může trvat až několik dnů).

Kasy na vlak

Vedle Kazaňské katedrály ('Kazaňskaja plošad') se nachází tzv. Kasy. Jde o velkou halu, která se (uvnitř) podobá nádražní hale a kde lze získat informace či rovnou koupit lístky na všechny vlaky bez ohledu na to, ze kterého nádraží vyráží.


Zpět nahoru