Trupky na cestách : Index

Home > Cestopisy ...Cestopisy

Altaj 2006

Jaro 2006, cesta na Altaj. Zaměřená především na lehké chození, stopování, seznamování se se zemí.

Tuva a Chakasie 2004

Cesta z Petrohradu do středu Sibiře. Jeli jsme vlakem a jeli jsme ve dvou. Přes Moskvu jsme se dostali do Abakanu, hlavního města Chakasie Z Abakanu jsme pokračovali na jih do Tuva ruzně, maršutkami, stopem, busy... po necelých deseti dnech jsme se do Abakanu vrátili, znova skočili na vlak a zpatky do Petrohradu. Rychlovýlet, který byl velmi krátky, ale přece zato sakra stál!

Sankt Petěrburg

Něco mezi průvodcem po Petrohradu v kostce, fotogalerií a zápiskami ze studijního pobytu. Na poměry tohoto webu relativně obsáhlejší stránka...

Karelie 2004

Cesta po ruské Karelii na jaře 2004. Do Karelie jsme se pustili z Petěrburgu jen na několik dní na konci dubna, coby Karelii trochu okouknout a nakonec možná i něco vidět, protože později jsme bohužel už neměli čas. Na konci dubna ještě v lesích polehával sníh a bylo dost 'frešno'. Navíc bylo pobřeží Bílého moře i Onežského jezera ještě zamrzlé, takže zatím nezačaly jezdit lodě ani na Solověcké ostrovy ani na Kiži a Valaam.

Děčínsko, zima 200?

Tato cesta měla původně vést na východní Slovensko, do Bukovských Vrchů. No, nakonec nevedla. Vedla do severních Čech. Pětadvacátého jsme s Romanem vyrazili z Brna do Práglu, kde jsme přespali u něj doma a ráno šupito-presto na vlak do Děčína.

Ukrajina a Turecko 2002

Cestopis a fotogalerie z dvouměsíční sólocesty po Ukrajině a Turecku, léto 2002.

Rumunsko 2001

Letní cesta do Rumunska v roce 2001. Chodili jsme a stopovali v severovýchodním cípu země, kolem pohoří Munti Rodnei, Giumalau-Rariu a malovaných klášterů. V Rumunsku jsme tehdy strávili asi dva měsíce a byla to pořádná sranda. Jeli jsme jen dva, ale i tak jsme měli občas problémy shodnout se, kam vyrazit...

Fotili jsme na klasické filmy a fotky později naskenovali. Výsledek je rozpačitý, ale JE!

Zpět nahoru