Trupky na cestách : Altaj (2006)


Přejít na hlavní text této stránky (přeskočit menu).


Altja - Odkazy

Altaj je velmi oblíbené téma a tak není problém něco si o ní vygůglit. Konkrétnější témata už jsou trochu horší.


Místa na Altaji

Čujský trakt (AltajTravel.ru) (rusky) - významná črta Altaje je severojižní magistrála, spojující Novosibirsk s západním Mongolskem. Stará "Mungalská cesta". Zde několik obrázku a přehled dějin traktu.

Čujský trakt (Wiki) (česky) - na wikipedii. Pár informací, pěkná mapka magistrál po celém Rusku a zajímavý obrázek z počátku 20. století.

Seznam zajímavých míst (AltajTravel.ru) (rusky) - Asi 40 míst, vždy popisek a několik fotografií. Vcelku fajn, pokud si potřebujete udělat o Altaji lepší představu. Vřele doporučují místa na jihu jako řeku Čulyšman nebo Kurajskou step.

Zpět nahoru

Mapy

Mapy na AltajTravel.ru (rusky) - Altaj v 1:500 000 ve 24 souborech, 6 map populárních oblastí (v růském chápání - tj. sever republiky, Aja, Tělecké, Gornoaltjask) a 2 schématické mapky k jezeru Aja.

() -

() -

Zpět nahoru

Různé

Seznam turbaz (rusky) - Barnaulská cestovní agentura - na stránkách má seznam turbaz i s cenami. Seznam je zdaleka neúplný, soustřeďuje se na severní Altaj. Zajímavé jsou snad jen poslední dvě v seznamu na Seminském průsmyku. Férové ceny a v zimě se tam dá lyžovat... !

Starověrci (Wiki) (rusky, anglicky) - starověrci patří už staletí neodmyslitelně k Altaji. Jejich vznik, dějiny, tradice... současnost.

() -

() -

Zpět nahoru

() -

() -

() -

Zpět nahoru